Новини

210 років від дня народження Тараса Шевченка

210 років від дня народження Тараса Шевченка: український пророк, борець за свободу та вічне джерело натхнення

9 березня 2024 року ми відзначаємо 210-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка - видатного українського поета, художника, письменника та борця за свободу. Його творчість глибоко й назавжди ввійшла в українську культуру, а його слова й досі надихають українців на боротьбу за правду, справедливість та незалежність.
Шевченко - це не просто поет, це символ України. Він народився кріпаком, але зумів здобути свободу та стати одним із найвідоміших діячів української культури. Його твори пронизані любов'ю до України, її народу та прагненням до кращого життя.
Шевченко боровся за скасування кріпацтва, за свободу слова та за вільну Україну. Його вірші та поеми стали потужним рупором українського національного відродження. За свою боротьбу він був засланий на 10 років до солдацької казарми в Оренбурзькій губернії, де йому було заборонено писати й малювати.
Незважаючи на всі перешкоди, Шевченко продовжував творити. Він писав вірші, поеми, повісті, малював картини та робив гравюри. Його творчість стала джерелом натхнення для багатьох українських митців та діячів.
Сьогодні, коли Україна веде боротьбу за свою незалежність, слова Шевченка звучать з новою силою. Його вірші про свободу, волю та єднання українців надихають нас на перемогу.
Пам'ятаймо Тараса Шевченка, читаймо його твори, ділімося його мудрістю з іншими. Нехай його слова й досі ведуть нас до кращого майбутнього, до вільної, демократичної та соборної України.