Новини

Памʼятка про вірусний гепатит А

Вірусний гепатит А – гостре інфекційне захворювання печінки, викликане вірусом. Джерелом інфекції є хвора людина. Інфекція передається через шлунково-кишковий тракт. Основним фактором передачі є насамперед питна вода, а також харчові продукти, овочі та фрукти, котрі вирощені на зрошувальних грунтах.

Вірусний гепатит А вважається сезонним захворюванням, як правило, збільшення випадків захворювання спостерігається в осінньо-зимовий період.

Вірус гепатиту А досить стійкий у навколишньому середовищі. При кімнатній температурі він може зберігатися до двох тижнів, а при температурі +4 С протягом кількох місяців.

З 1995 року захворюваність на вірусний гепатит А знижується, однак, за даними ВООЗ, щорічно за медичною допомогою звертаються від 70 до 150 тис. осіб. На сьогодні – це одна з найпоширеніших у світі інфекцій.

В Україні за останні 5 років на вірусний гепатит А перехворіло близько 400 тисяч осіб, кожний третій хворий – дитина.

Ознаки захворювання.

 • Підвищення температури
 • Пожовтіння склер очей
 • Потемніння сечи
 • Нудота
 • Втома
 • Втрата апетиту
 • Біль в животі, або відчуття важкості.

Профілактика

Важливу роль у попередженні виникнення та розповсюдженості гепатиту А відіграє громадська свідомість та дотримання правил особистої гігієни. Щоб уникнути захворювання фахівці рекомендують:

 1. вживати доброякісну питну воду, що подається водопровідними джерелами централізованого та нецентралізованого водопостачання, котрі контролюються комунальною службою та санепідстанціями;
 2. воду з нецентралізованих джерел (колодязів, копанок тощо) перед вживанням кип’ятити;
 3. не використовувати воду із сумнівних джерел;
 4. не вживати продукти, придбані на стихійних ринках;
 5. ретельно мити перед вживанням овочі та фрукти;
 6. дотримуватись технологічного (температурного) режиму приготуввання їжі;
 7. регулярно мити руки.

У випадку виявлення перших ознак захворювання хворого необхідно ізолювати від здорових людей і терміново звернутись до сімейного лікаря, або до лікаря інфекціоніста!

Памятайте!!! Від дотримання вищевказованих правил залежить

Ваше здоров я та здоров’я іншіх !!!
Безпека життєдіяльності